Webmaster Çantası

Google Fuchsia OS Nedir ? Android Varken Neden Fuchsia OS ?

Google Fuchsia OS Nedir ?

Google tarafından tasarlanmakta olan yeni bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi başka işletim sistemlerinden büsbütün farklı olarak web üzerinden yani cloud biçimde çalışacaktır, aygıt üzerinde rastgele bir depolama alanı işgal etmeyecektir.

Fuchsia OS üzerinde Google Android 9.0 gibisi sade bir tasarım ile ilerlemektedir. Tüm aygıtlara uyumlu olması planlandığı için daha ayrıntılı bir çalışma sağlanması bekleniyor.

Android Varken Fuchsia OS Neden Çıkartılacak ?

Android çoklukla taşınabilir aygıtlar üzerine yatkın bir yapı olduğundan ötürü Google yeni bir işletim sistemi çıkarmayı yanlışsız bulmuştur. Google, taşınabilir aygıtlar ile kısıtlı kalmayarak tüm akıllı aygıtlar üzerinde Fuchsia OS yapısını kullanmayı hedeflemektedir. Web üzerinden çalışacağı için tüm akıllı aygıtlarda depolama sorunu yaratmadan entegre bir biçimde çalışabilecektir. Google sırf akıllı aygıtları hedeflemekle kalmayacak, ayrıyeten Web 4.0’ın gelişine de hazırlıklar yapmaktadır. Web 4.0, Google üzere bir şirket için bir bireyden daha fazla kapı, daha fazla iş ve dal imkanı yaratmaktadır.

Fuchsia OS Ne Vakit Çıkacaktır ?

Fuchsia OS’un çıkışı için net bir tarih mevcut değildir, Google süprizleri sever 🙂 . Varsayımı olarak verilebilecek tek paha ise Web 4.0’ın çıkışı ile paralel yahut yakın bir tarihte çalışmalarının tamamlanacağıdır. Google şu anda çalışmalarda pek ileriye adım attı ve demo bile yayınladı. Tahminen 5 sene sonra, tahminen 5 ay sonra Fuchsia OS kullanımı beta olarak bile olsa başlayabilir.

Fuchsia OS Demo

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu