Webmaster Çantası

Hotmail Nedir? Ne işe yarar? Hotmail kullanmak şart mı?

hotmail ne, hotmail nedir, hotmail ne işe yarar?

Daha Önceki adıyla Windows Live Hotmail olarak da tanıdığımız Microsoft’un fiyatsız e-posta hizmeti olan Hotmail, 1995 senesinde kurulmuştur. Hotmail daha sonralarda yapılan çalışmalarla beraber Outlook ile birleştirilmiştir. Sentezden hotmail hesap sahipleri etkilenmemiş ve hala @hotmail.com uzantılı mail adresleri kayıt olmaya sarih gidişattadır.

Hotmail Hesap Açma

Hotmail uzantılı bir e-posta sahibi olmak oldukça basittir. https://signup.live.com/ adresini ziyaret ettikten sonra formu doldurma esnasında “Yeni e-posta adresi edinin.” linkine tıklayın ve sağ kısımda yer alan Outlook uzantısını Hotmail’e çevirin. Formun tamamını doldurduğunuzda hemen kullanımınıza hazır bir fiyatsız e-posta servisine sahip olacaksınız. Üstelik bu hotmail hesabınızı ayrıca Microsoft hesabı olarak da kullanabileceksiniz.

Hotmail Hesap Silme

Hotmail üzerindeki hesabınızı sonlandırmak için öncelikle http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898 linkine gidiş yapın. Bu sayfa içerisinde seans açmanız arz edilirse silmek istediğiniz hesabınızla tekerrürden seansınızı açın. Doğru hesabınızı seçtikten eminseniz İleri’ye tıklayarak devam edin. Bu sayfada karşınıza kontrat sayfası gelecektir. Okuduğunuz maddeleri onaylamak için onay kolilerini işaretleyin. Son olarak hesabınızı neden kapatmak istediğinizle alakalı sebebi belirttikten sonra “Hesabı kapanmak üzere işaretle” alternatifine tıklayın. Bu safhadan sonra artık Hotmail hesabınız erişilemez olacak ve kısa müddet sonra sistemden tamamen kaldırılacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu