Giriş

Zimbra Tübitak Mail

Zimbra Mail, TÜBİTAK’ın çalışanlarına ve araştırmacılarına sunulan güçlü bir e-posta hizmetidir. Bu hizmet, kullanıcıların e-postalarını düzenlemelerine, takip etmelerine ve inançlı bir biçimde bağlantı kurmalarına imkan tanır. Zimbra Tübitak giriş için aşağıdaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Zimbra Tübitak Webmail

https://webmail.tubitak.gov.tr/

zimbra tübitak webmail

Zimbra Tübitak mail, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) çalışanlarına ve üyelerine sunulan bir e-posta hizmetidir. Zimbra, açık kaynaklı bir mail platformudur. Tübitak webmail, kullanıcılara web tabanlı bir e-posta istemcisi, taşınabilir uygulamalar ve masaüstü istemcileri aracılığıyla e-posta gönderme, alma ve yönetme imkanı sunar.

 1. Yukarıdaki ilişkiden Webmail giriş sayfasına gidin.
 2. Kullanıcı ismi ve parola bilgilerinizi girin.
 3. Oturum aç butonuna tıklayın.

Zimbra TÜBİTAK mail, kullanıcılara aşağıdaki özellikleri sunar:

 • Güvenlik: Güçlü güvenlik özellikleriyle korunmaktadır. Bu özellikler ortasında şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve spam filtreleme yer alır.
 • İşbirliği: Kullanıcıların evrak ve dokümanlar üzerinde birlikte çalışmasını kolaylaştırır. Bu özellikler ortasında takvimler, paylaşılan klasörler ve sohbet yer alır.
 • Mobil uyumluluk: Mobil aygıtlardan erişilebilir. Bu, kullanıcıların her vakit ve her yerde e-postalarına erişmelerini sağlar.

Tübitak Zimbra Mail Kullanım İpuçları

Zimbra Mail daha verimli bir formda kullanmak için aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin:

 • Şifrenizi İnançta Tutun: Şifrenizi kimseyle paylaşmayın ve tertipli olarak değiştirin.
 • E-Postalarınızı Tertipli Olarak Denetim Edin: Gelen kutunuza tertipli olarak göz atın ve kıymetli mesajları kaçırmayın.
 • E-Postalarınızı Kategorize Edin: E-postalarınızı proje, kişi yahut hususa nazaran kategorize ederek daha güzel bir tertip sağlayın.
 • E-Posta Eklerini Denetim Edin: E-posta eklerini indirmeden evvel sağlam olduklarından emin olun.

TÜBİTAK Zimbra mail girişi için dikkat edilmesi gerekenler:

 • Kullanıcı ismi ve şifre bilgilerinizi büyük/küçük harf hassaslığı ile girdiğinizden emin olun.
 • Şifrenizi en az 8 karakterden oluşacak halde ve sayı, harf ve özel karakterlerden oluşan bir kombinasyon olarak seçin.
 • Şifrenizi tertipli olarak değiştirin.

Zimbra Tübitak Webmail, Türkiye’deki birçok kurum ve işletme için vazgeçilmez bir e-posta tahlilidir. Güvenlik, kullanım kolaylığı ve geniş depolama alanı üzere avantajları sayesinde, bu hizmet Türkiye’deki e-posta bağlantısını geliştirmeye yardımcı oluyor

İçindekiler

Toggle

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu