Webmaster Çantası

PrestaShop 500 HTTP Hatası (Internal Server Error) Nasıl Çözülür ?

Prestashop (1.7) Heyetim Sonrası 500 Yanılgısı Tahlili

PrestaShop 500 Yanlışı ve Çözümü

PrestaShop 1.7 sürümünde suram sonrasında 500 Internal Server Error hatası verebilmektedir. İlgili yanlışın temel sebebi suram sırasında seçilen lisan yamasıdır. Prestashop üzerine 1.7 sürümü ile birlikte çeşitli lisan seçenekleri gelmiştir. Yeni gelen lisan seçeneklerinden bir birden fazla konseyimi tamamladıktan sonra HTTP 500 Hatası oluşturmaktadır. Tahlili için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

Kullandığımız sunucu yahut web hosting hesabımıza ftp üzerinden giriş sağlıyoruz. FTP giriş bilgilerinizi hatırlamıyor iseniz ve cPanel kullanıcısı iseniz cPanel FTP Şifresi Değiştirme isimli makalemizi okuyabillirsiniz.

FTP girişi sağladıktan sonra /config/ dizininde bulunan config.inc.php yapılandırma evrakımızı düzenlememiz gerekiyor. config.inc.php dosyamızı rastgele bir metin düzenleme editörü ile açıyoruz ve 155. satırdaki kodu aşağıdaki üzere düzenleyerek deaktif ediyoruz.

#setlocale(LC_CTYPE, $locale.’.UTF-8′, $locale.’.utf8′);

NOT: rastgele bir ihtimale karşı olarak kodumuzu silmek yerine başına # işareti ekleyerek deaktif olmasını sağladık. Php yazılımlar da # ile başlanılan satırlar yorum satırı olarak gözükmekte ve handler tarafından yordamlanmamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu